Historia bezpłatnych zmian w oprogramowaniu Varico

Mimo, że do wprowadzenia standardu Jednolitego Pliku Kontrolnego pozostały już niecałe 3 miesiące, nadal wielu przedsiębiorców nie poświeciło temu zagadnieniu odpowiedniej uwagi. Dla firm z sektora MŚP pozostało zdecydowanie więcej czasu, jednak przygotowania warto rozpocząć już teraz. Jeżeli korzystasz z aktualnego oprogramowania Varico za wprowadzenie nowych zmian nie zapłacisz ani grosza!


Według przeprowadzonych badań 30% ankietowanych osób nie miało żadnej styczności z nowymi zasadami kontroli skarbowej, a niemal połowa twierdzi, że nie jest gotowa na nadchodzące zmiany. Sytuację tę mogą łatwo wykorzystywać dostawcy oprogramowania, którzy w przeciwieństwie do Varico nie oferują istotnych aktualizacji w ramach posiadanej licencji. Koszt wprowadzenia zmian związanych z JPK szacowany jest przez jednego z nich na od 1000 do nawet 10 000 zł. Takie dodatkowe obciążenie może negatywnie odbić się na wyniku finansowym lub skutkować np. ograniczeniem potrzebnych inwestycji.

Korzystając z licencji 4 Inclusive w ramach oprogramowania Varico nie musisz przejmować się żadnymi dodatkowymi kosztami – wszystkie zmiany zostaną wprowadzone bezpłatnie. Wystarczy posiadać aktywną licencję i pobierać najnowsze wersje programów aby być w pełni przygotowanym od strony informatycznej do elektronicznych kontroli skarbowych. Wszystkie aktualne informacje na temat JPK można również znaleźć na naszej dedykowanej stronie.

Wdrożenie JPK to tylko jeden z wielu przypadków, kiedy użytkownicy oprogramowania Varico nie ponieśli dodatkowych kosztów związanych z przyjęciem istotnych zmian legislacyjnych. Przez całą historię firmy Varico szanując interesy naszych Klientów wprowadzaliśmy zmiany prawne w ramach opłat za aktualną licencję: wprowadzenie podatku VAT, denominacja złotówki, Ustawa o Rachunkowości, reforma ZUS aż po wejście do Unii Europejskiej. Za każdym razem przedsiębiorcy korzystający z naszych programów nie musieli uiszczać pozaplanowych opłat aby być na bieżąco z obowiązującymi przepisami.

Zapraszamy serdecznie do śledzenia naszego bloga, profilu na FB oraz portalu LinkedIn, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje na temat zmian prawnych oraz interesujące wpisy, które pomogą w codziennej pracy.