Kariera w Varico

Zobacz kogo szukamy

Praca w Varico – kogo szukamy?

Praca w IT oprogramowanie dla firm

Dlaczego warto podjąć pracę w Varico? Wiemy jak bardzo ważny jest właściwy start Twojej kariery. Jesteśmy firmą, w której możliwy jest rozwój i wchodzenie na wyższe szczeble kariery. Już od pierwszych dni stawiamy na rozwój oraz naukę nowego pracownika. Oczekujemy sporo, ale wkładamy również dużo. U nas masz otwartą drogę do edukacji przez finansowane szkolenia, których potrzebujesz. Nikt tutaj nie parzy kawy, no chyba, że samemu sobie w wolnej chwili.

Więcej o pracy w Varico

turkusowa organizacja praca w varico

W myśl naszej pierwszej maksymy ”Varico marką wolności” postanowiliśmy przeobrazić się w Organizację Turkusową. Co to dla Ciebie oznacza?

Jesteśmy samoorganizującym się zespołem, każdy dział ma praktycznie całkowitą swobodę i dowolność w podejmowanych wewnętrznie działaniach. Team Lider jest równy wobec innych pracowników, jest wsparciem i przewodnikiem.

 

Fundamentem jest współpraca oraz wzajemne zaufanie. Komunikacja jest bezpośrednia i w pełni swobodna, bez niepotrzebnych formalizmów!

 

Każda trudność napotkana przez pracownika jest motywatorem do zdobycia wiedzy na ten temat. Dbamy, aby każdy pełnił rolę i brał odpowiedzialność za swoje zadania. Taka postawa uczy wyciągania wniosków, które mogą pomóc przy kolejnych zadaniach.

Dlaczego warto pracować w Varico?

Czego u nas nie znajdziesz

 • mobbingu
 • dyskryminacji
 • karania za niepowodzenia
 • szukania winnych

Co u nas znajdziesz

 • równość wśród wszystkich pracowników
 • miłą atmosferę
 • pomoc i współpracę
 • spotkania i wyjazdy integracyjne
 • kwartalne premie
 • ciągły rozwój umiejętności
 • możliwość awansu
praca varico dlaczego warto

Praca w Varico – jak wygląda proces rekrutacji?

Rekrutujemy turkusowo!

Do naszego zespołu szukamy osób, które wyznają te same wartości i z którymi dobrze się zrozumiemy. Dbamy o dobrą atmosferę już od pierwszych rozmów i wspieramy każdego przez cały okres wdrożenia i współpracy. Jak wygląda nasz proces rekrutacji?

Ogłoszenie

Ogłoszenie o pracę w Varico rozpoczyna proces rekrutacji. Oprócz obowiązków i wymagań opisujemy naszą firmę, a także to, co my możemy zaoferować naszym pracownikom. Widełki płacowe podajemy jawnie przy każdym ogłoszeniu!

Pierwszy etap

Po pierwszym wyborze złożonych do nas aplikacji przeprowadzamy rozmowę telefoniczną. Rekruterka Monika umawia się na dogodny termin i zadaje kilka pytań związanych z wyznawanymi wartościami, aby poznać każdego kandydata, tak po ludzku.

Drugi etap

Po rozmowie z Moniką lider działu wybiera kandydatów najbardziej dopasowanych do zespołu i umawia się na rozmowę w siedzibie firmy bądź online. W rozmowie bierze udział także inny członek zespołu, a zadawane pytania dotyczą wiedzy merytorycznej i technicznej. Podczas spotkania opowiadamy też, jak wygląda praca w Varico i przedstawiamy szczegóły współpracy oraz odpowiadamy chętnie na wszelkie pytania.

 

Na zakończenie rozmowy, kandydat otrzymuje zadanie do wykonania w celu sprawdzenia przede wszystkim tego, czy się rozumiemy, a także, w jaki sposób osoba podchodzi do wykonania zadania. Dopasowujemy je indywidualnie i chcemy się dowiedzieć czy kandydat ma wiedzę merytoryczną oraz w jaki sposób pracuje.

Zakończenie

Rekrutację kończymy na drugim etapie. Po rozmowie i przeanalizowaniu zadania, cały zespół spotyka się i podejmuje wspólnie decyzję o chęci współpracy z konkretnym kandydatem. W całym procesie udział bierze cały dział, aby współpraca była przyjemna i bezproblemowa.

 

Lider lub członek zespołu informuje zainteresowanych kandydatów o pozytywnej, ale także o negatywnej decyzji. Ustalamy wspólnie formę zatrudnienia i omawiamy wszelkie szczegóły przed podjęciem współpracy.

Varico jest konkurencyjne na tle innych firm

Varico
Branże
Małe firmy

Posiadanie dzieci

100% badanych pracowników deklaruje, że posiadanie dzieci nie wpływa na postrzeganie pracownika. Jest to o 7% więcej niż w ogólnej branży IT.

Poczucie satysfakcji

100% badanych pracowników deklaruje, że ma lub raczej ma poczucie satysfakcji z pracy. Jest to o 9% więcej niż w ogólnej branży IT.

Posiadanie przyjaciela

85% badanych pracowników deklaruje, że ma minimum 1 przyjaciela w pracy. Jest to o 7% więcej niż w małych spółkach.

Poczucie wpływu

100% badanych pracowników deklaruje, że ma lub raczej ma poczucie wpływu na to, co i jak robi w pracy. Jest to o 13% więcej niż w ogólnej branży IT.

Życie prywatne

95% badanych pracowników deklaruje, że ma lub raczej ma dość czasu i energii na życie prywatne. Jest to o 22% więcej  niż w ogólnej branży IT i o 11% więcej niż w małych spółkach.

Informacje zebrane na podstawie konkursu Firma Przyjazna Rodzinie 2024.
praca-zdalna-z-varico
praca-zdalna-z-varico

Aktualne oferty pracy Varico

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji. Jeśli chcesz pracować w naszym zespole, wyślij nam swoje CV, a my chętnie się z nim zapoznamy i sprawdzimy, czy znajdzie się dla Ciebie stanowisko!