Varico w podróży, czyli wyjazd Szkoleniowo-Integracyjny.

Wyjazd szkoleniowo-integracyjny

W sobotę (18 listopada) odbył się coroczny wyjazd szkoleniowo-integracyjny firmy Varico. Tym razem wybór padł na piękny kompleks wypoczynkowy Wityng w miejscowości Ślesin.

Pobyt zaczęliśmy wczesnym południem od mocnej kawy, po której przyszedł czas na prezentacje poszczególnych działów dotyczące zrealizowanych jak i przyszłych innowacji. Spotkanie otworzył Dyrektor Generalny, który przypomniał historię firmy, nakreślił wizje, wartości i maksymy, którymi kieruje się od początku w Varico. Następnie w anegdotyczny sposób opisał przekrój wyjazdów integracyjnych na przestrzeni lat. Następnie swoje cele omówił zespół Przyjaznej Faktury, Centrum Klienta Biznesowego, Dział Rozwoju Oprogramowania oraz Dział Marketingu. Każda z ekip prezentujących skupiła się na jak najszczególniejszym przedstawieniu założeń, które zrealizowała i tych, które planują zrealizować w bliższej lub dalszej przyszłości. Po zakończeniu prezentacji, rozpoczęło się uroczyste wręczenie nagród dla innowatora, człowieka roku, oraz specjalne wyróżnienie przyznawane na podstawie opinii udzielonych w ankiecie przez pracowników.

Gdy część oficjalna dobiegła końca rozpoczęła się integracja – zaczęliśmy od zabawy polegającej na przyniesieniu jednego przedmiotu odzwierciedlającego każdą osobę, która to opowiadała historię, jaka kryje się za owym atrybutem. Po zakończeniu zabawy, wspólnie przeszliśmy do punktu, w którym czekało na nas rozpalone ognisko, kiełbaski na kijach  oraz stół zastawiony napojami i przekąskami. Kiedy grill dogasał, a na dworze robiło się coraz zimniej przenieśliśmy nasze spotkanie do wnętrza hotelu, gdzie wszyscy oddawali się grze w bilard, ice hockey oraz wspólnym rozmowom i wymianom anegdot dotyczących życia firmy. O poranku wspólnie udaliśmy się na śniadanie, pożegnaliśmy i powoli zapakowaliśmy bagaże do aut, które odwiozły nas z powrotem do naszych miast. W poniedziałek wróciliśmy do pracy z naładowanymi bateriami, gotowi na kolejne wyzwania jakie czekają na nas niewątpliwie w okresie przedświątecznym.

Za rok powtórka!

.