Varico Obieg Faktur

System dla Biur Rachunkowych i Firm zintegrowany z KSeF

Varico Obieg Faktur

System zintegrowany z programami
Varico i KSeF

Varico Obieg Faktur to system zintegrowany z KSeF i programami księgowymi, który usprawni wymianę informacji między biurem rachunkowym a klientami.
Skończ z ręcznym przepisywaniem faktur, zamień papierowe faktury na bezpieczne archiuwm online, przyspiesz swoją pracę i nie martw się wejściem KSeF.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą VOF! Zapisz się na poniższą listę
i bądź na bieżąco.

Varico Obieg Faktur by Scanye
Programy zintegrowane z ksef

Co będzie zawierał VOF?

 • Automatyczne powiadomienia o konieczności przesyłania dokumentów 
 • System webowy i aplikację mobilną do przesyłania dokumentów
 • Wygodny komunikator do kontaktu między biurem a klientem
 • Cyfrowy segregator do przeglądania przesłanych dokumentów
 • Bezproblemową integrację z KSeF
 • Natychmiastowe odbieranie i wysyłanie faktur z KSeF
 • Eksport do programów księgowych
 • Komentarze do faktur 
 • Wysyłkę powiadomień o podatkach
 • Wszystkie dokumenty w jednym miejscu

Zalety systemu Varico Obieg Faktur

CZAS

Łatwo i szybko odnajdziesz
wszystkie dokumenty swoich klientów. W razie kontroli przygotowanie dokumentów zajmie Ci jedynie kilka minut.

OCHRONA

Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo danych. Dzięki VOF masz pewność, że dokumenty będą przechowywane bezpiecznie w szyfrowanym archiwum.

SZYBKOŚĆ

Wszystkie wystawione w KSeF faktury będą importowane do jednego miejsca. Zamiast sprawdzać konta wszystkich klientów po kolei, otwórz VOF i zabierz się za księgowanie.

Zapisz się i nie przegap premiery systemu VOF!

Co zyskasz zapisując się na listę?

 • Dostęp do 30-dniowej wersji próbnej, jeszcze przed premierą systemu
 • Wszystkie najnowsze informacje dotyczące systemu
 • Pierwszeństwo w kontakcie z naszej strony
VOF

Najczęściej zadawane pytania dotyczące VOF

Poznaj odpowiedź na swoje pytanie

Czy wersja testowa VOF jest już dostępna? Czy pracujecie nad wersją produkcyjną?

Wersja testowa zostanie udostępniona w momencie, gdy będzie możliwe skorzystanie z wersji produkcyjnej. Przewidujemy 30 dni na testowanie czy wypróbowanie systemu i decyzja o ewentualnym zakupie.

Jak długo będzie trwał okres testowy VOF?

30 dni czyli w praktyce pełny miesiąc. Każdy Klient Varico będzie miał możliwość wykorzystania okresu testowego VOF tylko raz.

Czy wersja testowa będzie pełną wersją czy będą jakieś ograniczenia?

W trakcie okresu testowego nie będzie żadnych ograniczeń. Ani dotyczącego liczby przetwarzanych dokumentów ani liczby firm.

Zapisywałem się przez Państwa formularz jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej informacji o nowym systemie.

Przesunięcie terminu wejścia w życie KSeF oraz związane z tym zmiany techniczne spowodowały, że nasze prace również uległy wydłużeniu. Wszystkie ważne informacje dotyczące systemu będą przekazywane osobom zapisanym poprzez formularz. W razie dodtakowych pytań prosimy o informację na kontakt@varico.pl.

Jaka będzie cena za roczną licencję? Rozumiem, że licencje będą liczone od stanowiska?

Ceny są różne w zależności od systemu KPiR czy KsH i są uzależnione od liczby stanowisk programów Varico, których używa biuro rachunkowe.

Czy korzystając z programu do obiegu faktur VOF by Scanye nie będzie potrzeby wówczas korzystania z modułu KSeF w KPiR?

Taka potrzeba może się pojawić gdy klient biura rachunkowego nie skorzysta z VOF i wtedy import bezpośredni z KSeF może być lepszym rozwiązaniem, ale oczywiście uważamy, że VOF jest systemem obiegu dokumentów, a nie tylko importuje faktury z KSeF.

Czy VOF będzie miał takie same funkcjonalności jak Scanye (aplikacja mobilna dla klientów biura, komunikacja klient-biuro, powiadomienia, Elektroniczne Biuro Księgowej)?

Tak, planujemy wykorzystać wszystkie dotychczasowe funkcje systemu Scanye w Varico Obiegu Faktur (VOF), ale jest możliwe, że w VOF będą obecne także opcje, których w Scanye nie ma. Uzgadniamy to z naszym Partnerem.

Mam KPiR na 5 stanowisk, ale pracuję na każdym osobno, nie współdzielę danych. Czy jak będą chciał korzystać z VOF to będę miał możliwość wykupienia dla 5 stanowisk i pracy na każdym osobno, tak żeby np. jakąś fakturę zaksięgować tylko na jednym z 5 stanowisk?

Komunikacja i pobieranie dokumentów pomiędzy programami Varico a Varico Obieg Faktur obywać się będzie po API. Od biura rachunkowego będzie zależeć dla jakich firm będzie pobierał dokumenty. W takim przypadku nie ma znaczenia czy program na 5 stanowisk posiada jedną wspólną bazę danych czy 5 oddzielnych baz. 

Chciałabym mieć program, który pozwoli na obustronną komunikację, gdzie można będzie wrzucić klientowi dokumenty stworzone przez biuro, który będzie miał akceptację i opisy faktur. Czy będzie możliwość zaznaczenia, że klient dostarczył już komplet i można obrabiać dokumenty?

Tak, komunikacja pomiędzy biurem rachunkowym a klientem biura będzie dwustronna, a biuro będzie mogło umieszczać dokumenty “zwrotne” w tym płatności podatków i składek ZUS. Planujemy akceptację dokumentów przez klienta, w tym pozycji dokumentu lub w formie opisu.

VOF jest w trakcie przygotowań

Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem systemu VOF. Nasze prace są w toku…

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemu Varico Obieg Faktur?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI