Varico i Kaczmarski Inkasso odzyskują należności dla przedsiębiorców

Windykacja, Odzyskaj należności

Firmy z sektora MŚP mogą czekać średnio miesiąc na zapłatę od swoich kontrahentów, zanim zaczną tracić płynność finansową. Ale aż 17 proc. z nich traci grunt pod nogami już po upływie 10 dni – wynika z badania „Jak MŚP korzysta z windykacji” Kaczmarski Inkasso. Niestety kontrahenci często nie regulują należności za towary i usługi w ustalonym czasie. Część z nich nie czeka i sięga po nowoczesne rozwiązania, jak windykacja online. Teraz korzystają z niego także klienci Varico.

Usługę dostarcza Kaczmarski Inkasso, która ma blisko 30-letnie doświadczenie w polubownej windykacji. Varico działa w sektorze MŚP dostarczając firmom i biurom rachunkowym specjalistyczne oprogramowanie biznesowe. Od ponad 30-stu lat tworzy i wdraża programy finansowo-księgowe oraz do obsługi sprzedaży i magazynu, ciesząc się zaufaniem swoich klientów.

“Bardzo nam miło, że dwie tak doświadczone organizacje jak Kaczmarski i Varico będą od teraz ze z sobą współpracować dla dobra swoich Klientów. Sprawna windykacja będzie coraz ważniejsza w czasie pandemii, a także zapewne po niej” – CEO i Założyciel Varico Rafał Łożyński

Według badania „Rok biznesu w pandemii”, przeprowadzonego dla Rzetelnej Firmy i Krajowego Rejestru Długów w marcu 2021 r., prawie 80 proc. przedsiębiorstw z sektora MŚP zauważyło, że w czasie pandemii wzrosła liczba nieetycznych zachowań ze strony kontrahentów. Ich najczęstsze grzechy to niepłacenie w terminie oraz niewywiązywanie się z umów i zobowiązań na czas, a także próby usprawiedliwiania swoich zaniedbań i błędów koronawirusem.

Szybka i prosta windykacja dla klientów Varico

W obecnej sytuacji ekonomicznej utrzymanie płynności finansowej jest priorytetem dla przedsiębiorców. Dlatego wspólnie z naszym partnerem Varico.pl udostępniliśmy możliwość zlecenia przeterminowanych płatności do windykacji. Trafiają one od razu do doświadczonych negocjatorów, którzy potrafią tak poprowadzić działania, aby przedsiębiorca mógł odzyskać pieniądze i jednocześnie zachować dobre relacje z kontrahentem – mówi Jakub Kostecki, prezes Zarządu Kaczmarski Inkasso.

Dla klientów Varico została przygotowana odrębna infolinia, landing page oraz e-mail, poprzez które mogą się kontaktować z Kaczmarski Inkasso. Co więcej, na hasło „Varico” otrzymują specjalne warunki cenowe.

Szybkie i wygodne przekazywanie faktur do windykacji to wygodne rozwiązanie, które pozwala skupić się na właściwej działalności biznesowej oraz zyskać większą swobodę w planowaniu finansów. W ten sposób przedsiębiorcy oszczędzają czas i pieniądze.

“Bardzo ważne jest aby windykacja była prosta i nie nastręczała zbyt wielu formalności. Jeśli tylko kontrahent zwleka z płatnością i nie mamy już nadziei na zapłatę warto zdecydować się na profesjonalną windykację. Przy odzyskiwaniu należności liczy się prostota i sprawność działania”

Prowizja tylko za sukces

Istotne jest to, że prowizja za odzyskanie należności naliczana jest wyłącznie w przypadku sukcesu, gdy zaległe pieniądze znajdą się na koncie klienta Varico.

Aby zagwarantować wysoką skuteczność swoich działań, Kaczmarski Inkasso stosuje komplet sprawdzonych narzędzi i rozwiązań, takich jak telefoniczne negocjacje dotyczące spłaty zadłużenia, wysyłka maili i SMS-ów z przypomnieniem o płatności czy pozyskiwanie dodatkowych informacji o kontrahencie. Mocną stroną Kaczmarski Inkasso jest ścisła współpraca z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej, gdzie może upubliczniać dane dłużników, a także możliwość wystawienia wierzytelności na sprzedaż na giełdzie długów.

Windykacja na koszt dłużnika

Pilnowanie dyscypliny finansowej kontrahentów nie jest łatwe, a samodzielne dochodzenie zapłaty od partnerów to dodatkowe wyzwanie. Tymczasem firma windykacyjna ma wysokie kompetencje negocjacyjne oraz dobrą znajomość poszczególnych branż gospodarki. 

Dochodzenie należności może być dla wierzyciela bezpłatne – wystarczy, że skorzysta z opcji obciążenia dłużnika kosztami windykacji. Pozwala na to Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. W tym przypadku Kaczmarski Inkasso bezpłatnie wyegzekwuje ten koszt.

——————-

Kaczmarski Inkasso to ekspert z zakresu kompleksowego zarządzania wierzytelnościami. Od ponad 28 lat obsługuje na masową skalę zarówno klientów strategicznych: banki, firmy pożyczkowe, leasingowe, telekomy, ubezpieczycieli, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa ze wszystkich branż. Zapewnia kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony transakcji handlowych, gwarantując wysoki standard zarządzania wierzytelnościami. Działania prowadzone są zgodnie z Kodeksem Etycznym Związku Przedsiębiorstw Finansowych, którego firma jest członkiem. Usługa windykacji Kaczmarski Inkasso była wielokrotnie wyróżniana jako najlepszy produkt dla firm.

Varico cieszy się zaufaniem klientów od ponad 30-stu lat, dostarczając sprawdzone oprogramowanie dla firm i biur rachunkowych. Działają z klientem i dla klienta uwzględniając wszelkie sugestie, aby program był zawsze funkcjonalny i dostosowany do potrzeb każdego użytkownika. Oferują kompleksową opiekę informatyczną i usługi niezbędne do prowadzenia biznesu dla każdej rozwijającej się firmy. Systematycznie doskonalą procesy produkcji oprogramowania, jego sprzedaży i serwisowania zgodnie z Systemem Jakości ISO. Ponadto Varico w swojej karierze zostało Biznesowym Partnerem Roku, dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Bankową. Varico jest firmą z doświadczeniem, której specjalistyczne oprogramowanie pozwala przenieść biznes na wyższy poziom.