Spotkanie Roczne Varico | 2018

Integracja listopadowa – Spotkanie Roczne

Jak co roku wszyscy pracownicy Varico mieli okazję się zintegrować na Spotkaniu Rocznym. Mówiąc wszyscy mam na myśli oba oddziały firmy. Głównym celem dla którego wyjeżdżamy w tak licznym gronie była integracja! Zanim jednak rozpoczęliśmy zabawę przed nami podsumowanie minionego 2018 roku. Nie ukrywam – to także czas na swoje 5 minut dla każdego z działów, aby pochwalić się maksymalnie 3 rzeczami i… wystawić się na masę oklasków od współpracowników.

Oczywiście nikt z nas nie chciał spędzać soboty na oglądaniu nieciekawych słupków, tysięcy liczb i nieinteresujących wykresów. Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie podeszli do tego kreatywnie. Postawiliśmy sami sobie poprzeczkę wyżej. Pod tajnym hasłem w planie „Duma DM/DRO/CKB” kryło się prawdziwe zadanie godne Varico. Ten rok był naprawdę udany co pokazały prezentacje poszczególnych działów.

 

Pracownicy z zaangażowaniem podjęli się zaprezentowania swoich osiągnięć w jak najbardziej niestandardowy sposób. Czy się udało? Oczywiście! Obejrzeliśmy bardzo kreatywne scenki, zabawne skecze czy nawet filmy tworzone na wzór popularnego paradokumentu „Trudne Sprawy”. Każda z prezentacji wniosła coś wartościowego i pokazała, że nawet najnudniejsze dane i najtrudniejsze zadania da się przedstawić tak, by wszyscy śledzili z zapartym tchem do samego końca!

 

Plany na 2019 rok w Varico

Ale dosyć tego wspominania, bo jeszcze za bardzo się rozmarzymy! Kolejnym bardzo ważnym punktem na całym Spotkaniu było przedstawienie planów na 2019 rok zarówno dla programów, jak i dla całej firmy Varico.

Dokładnie: 2018 jeszcze się nie skończył, a my mamy plany na cały kolejny rok! W końcu czego się nie robi dla naszych partnerów, prawda? 😉 My sami – grupa indywidualnych, wyjątkowych jednostek tworzymy Varico ze wspólnym celem, aby tworzyć dla klientów skuteczne i godne zaufania oprogramowania biznesowe! I to właśnie o tym myśleliśmy tworząc plany Varico. Na czym postanowiliśmy się skupić w 2019 r. ?

  1. Intuicyjność naszych programów

    Chcemy by nasze programy były jak najbardziej intuicyjne i dopasowane do potrzeb użytkowników.  Dlatego też bierzemy sobie do serca wszystkie uwagi klientów i wprowadzamy proponowane funkcjonalności. Ma być łatwo, szybko i przyjemnie.

  2. Rozwój technologii

    Technologia idzie do przodu, a my razem z nią. Chcąc się rozwijać zdecydowaliśmy o wprowadzeniu kilku zmian technologicznych, aby w naszych programach pracowało się jeszcze lepiej! Nieustannie monitorujemy każdą zmianę prawną i dbamy o to, by programy posiadały wszystkie niezbędne elementy.

  3. Pracownicy

    W naszych planach nie mogliśmy pominąć głównego trzonu merytorycznego bez którego firma by nie istniała – o nas samych. Postanowiliśmy skupić się również na pracownikach, a szczególnie na ich rozwoju – kompetencji i wiedzy. Oprócz indywidualnej ścieżki rozwoju bierzemy pod uwagę także szkolenia zewnętrzne. Pracownik ma możliwość przedstawienia szkolenia, które go interesuje, a firma zastanawia się w jakim stopniu jest ono zbieżne z celami, następnie je finansuje. Stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać, więc pierwsze warsztaty zaczęliśmy natychmiast 😉

Badanie FRIS

Pierwszym krokiem, który pozytywnie wpłynął na rozwój pracowników i komunikację w firmie było badanie FRIS. Badanie to określa i opisuje naturalny sposób myślenia oraz działania. Model FRIS opiera się o 4 perspektywy poznawcze: FAKTY – RELACJE – IDEE – STRUKTURY (w skrócie FRIS). Wyjaśniają one jakim informacjom nadajemy największy priorytet, szczególnie w nowych sytuacjach.

Całość została oparta o przeprowadzenie autodiagnozy oraz poznanie własnego wyniku badania. Mieliśmy okazję nauczyć się tego, że nie każdy odbiera wszystko identycznie czy postępuje i myśli tak samo jak my. Nauczyliśmy się m.in. analizować mocne strony wynikające z własnego stylu myślenia oraz zagrożenia płynące ze zbyt dużego ich nasilenia, w jaki sposób najefektywniej współpracować i komunikować się w zespole, jakie są różnice w działaniu i podejmowaniu decyzji, a także przeanalizowaliśmy mocne strony i przeszkody pracujących ze sobą na co dzień zespołów.

Dzięki temu jesteśmy jeszcze bardziej dojrzali zawodowo i potrafimy świadomie wykorzystywać swoje predyspozycje w praktyce.

Zasłużeni dla Varico

Ostatnim punktem I części oficjalnego spotkania było nagrodzenie najbardziej zasłużonych w tym roku pracowników. Tradycyjnie jak i w minionych latach, tak i w tym roku wybraliśmy spośród nas Człowieka Roku, Innowatora Roku oraz Wyróżnionego 2018. Laureaci otrzymali certyfikaty i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym pracownikom! 🙂

Po części oficjalnej i zabawie integracyjnej „Kto zabił?” przeszliśmy do chaty grillowej, gdzie wspólnie świętowaliśmy nasze sukcesy. Pozwólcie, że nie zamieszczę tym razem zdjęć z tej części Spotkania. Ale nie martw się – jeśli masz otwartą głowę i umiejętności zapisz się do nas na praktyki – napisz do nas. Możemy uchylić Ci rąbka tajemnicy 😉