Programy Varico są gotowe na JPK.

Programy Varcio gotowe na JPK

Od 1 stycznia 2018 obowiązek wysyłania plików JPK obejmie wszystkich przedsiębiorców niezależnie od wielkości firmy. Programy Varico są gotowe na zmiany już teraz.

Początek roku to zmiany przede wszystkim dla mikrofirm, które podobnie jak duże, średnie i małe przedsiębiorstwa będą musiały obowiązkowo co miesiąc wysyłać do Ministerstwa Finansów pliki JPK_VAT przedstawiające informacje finansowo-księgowe. Warto wspomnieć, iż na żądanie fiskusa już od lipca 2018 wszystkie firmy będą musiały udostępniać informacje m.in. odnośnie wykonywanych transakcji czy stanów magazynowych.

Varico już teraz zachęca do odnowienia licencji lub zakupu programów KPiR, KsH, ObSp i RP, które umożliwią poprawne i szybką wysyłkę plików JPK_VAT.

W wersjach dla biur rachunkowych szczególnie ważne jest aby przyspieszać procesy księgowania. Nowością i niespotykaną w wielu innych programach jest import plików JPK_VAT i JPK_FA bezpośrednio do programów księgowych. Nie trzeba wpisywać danych z faktur ręcznie – wystarczy pliki JPK przeciągnąć i upuścić, a wszystkie istotne dane zostaną wprowadzone w odpowiednie kolumny księgi. W ten sposób nie tylko Minister Finansów, ale także przedsiębiorcy i księgowi zyskają na wprowadzeniu Jednolitego Pliku Kontrolnego.