Elastyczny czas pracy, czyli praca zdalna.

Postęp technologiczny daje nam dostęp do narzędzi, które jeszcze nawet kilka lat temu nie byłyby zbyt skuteczne w praktyce. Na szczęście jednak ciągły rozwój oprogramowania i technologii sprawia, że mamy coraz więcej możliwości, które nie tylko pomagają w codziennym prowadzeniu biznesu, ale również umożliwiają jego dynamiczny rozwój. Jedną z takich funkcjonalności jest praca zdalna, która dostępna jest również dla oprogramowania Varico.


Głównymi zaletami wynikającymi ze stosowania pracy zdalnej są elastyczność oraz optymalizacja czasu pracy. Otwierają one cały szereg możliwości, które usprawnią prowadzenie firmy i biura rachunkowego. W błyskawicznie ewoluującym otoczeniu biznesowym, w którym trzeba odpowiednio szybko reagować na zmiany prawne i oczekiwania Klientów, zalety pracy zdalnej można przekuć w wymierne przewagi konkurencyjne.

Równowaga w przyrodzie

Coraz więcej ekspertów kładzie nacisk na zachowanie równowagi między życiem osobistym, a zawodowym. Pracownik wypoczęty i zadowolony jest często znacznie efektywniejszy niż osoby spędzające w pracy czas po godzinach. Nawet czas poświęcony na przygotowanie się do wyjścia i dojazdy może zostać skutecznie wykorzystany dlatego coraz więcej osób chętnie wykonuje część obowiązków z własnego domowego zacisza. To właśnie do takich pracowników skierowane są technologię związane z pracą zdalną i dzięki nim możliwe jest połączenie pracy np. z wychowywaniem dzieci lub zatrudnienie pracowników z innych miast. Ostatni przypadek może być szczególnie użyteczny w przypadku problemów ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów lub chęci optymalizacji kosztów.

Z ręką na pulsie

Kolejna grupa możliwości to wykorzystanie w pracy technologii mobilnych, które zapewniają dostęp do spraw służbowych w każdym miejscu i czasie. Przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania można pracować na laptopie, a nawet tablecie czy smartfonie również w trakcie podróży czy delegacji. Praca zdalna w tym wymiarze pozwala zarówno skutecznie wykorzystywać dostępny czas jak i być na bieżąco z firmowymi obowiązkami oraz natychmiast reagować na nagłe potrzeby.

Wykorzystaj możliwości

Jeżeli używasz oprogramowania Varico możesz również skorzystać ze wszystkich zalet pracy zdalnej. Nasi specjaliści dostarczą Ci gotowy produkt niewymagający dalszego dostosowywania czy konfiguracji. Dzięki temu rozwiązaniu możesz pracować na wszystkich naszych programach również na innych systemach operacyjnych takich jak MacIOS czy Linux lub na urządzeniach mobilnych. W przypadku pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu z Doradcami Biznesowymi.