Polityka wydawania nowych wersji programów Varico

Przez ponad 31 lat wypracowaliśmy specyficzny i zachowujący najlepszy balans sposób wydawania wersji naszych programów. Z jednej strony wiemy, że naszym Klientom zależy na jak najszybszej dostępności nowych funkcji czy też poprawek. Z drugiej strony chcemy w małym, jak najbardziej zaangażowanym gronie Klientów potwierdzić przydatność nowych możliwośc,i a jeśli to konieczne błyskawicznie dokonać stosownych korekt.

Wersje z literą A na końcu to nowe wersje programów wprowadzające zmiany prawne czy rozszerzenia. Często zmiany są duże i stąd potrzeba upewnienia się, że są one maksymalnie przydatne. Przyjmujemy więc “zapisy” na wersję A. Zakładamy, że zapiszą się Ci Klienci, którzy po lekturze zmian są nią najbardziej zainteresowani i szybko, często w kilka godzin od wydania przekażą nam swoje uwagi. Z reguły na wersję zapisuje się 30-50 Klientów i każdy według własnego uznania może to zrobić. Trzeba wyraźnie podkreślić, że wersja A jest tak samo testowana pod kątem poprawności jak każda inna, ale ze względu na duże zmiany wymaga potwierdzenia na rynku. Z reguły wersja A jest dostępna przez kilka dni “na zapisy” właśnie w tym celu aby zebrać wartościową informację zwrotną. Po kilku dniach od wydania na podstawie zgłoszonych i przesłanych do nas uwag podejmujemy decyzję o upublicznieniu wersji dla wszystkich Klientów lub dokonujemy niezbędnych korekt wydając łatkę B ewentualnie C. Wobec tego do wszystkich Klientów dociera już zawsze wersja potwierdzona w gronie Klientów najbardziej zainteresowanych zmianami wprowadzonymi w wersji.

Warto jeszcze podkreślić, że zarówno wersje A jak i łatki (poprawki) oznaczone kolejnymi literami to programy w pełni przetestowane i gotowe do pracy. Część naszych Klientów jest zainteresowana wersjami na bardzo wczesnym etapie ich wytwarzania i one noszą nazwę BETA (literki BE). Taka wersja np. 20.02.BE.08 pozwala na zapoznanie się z programem i jego wypróbowanie, jednak nie pozwala na normalną pracę, gdyż wersje BETA nie są jeszcze w pełni przetestowane. Gorąco zachęcamy wszystkich naszych Klientów do przekazywania nam swoich spostrzeżeń i wskazówek na każdym etapie produkcji programów. Są one niezwykle cenne i stanowią dla nas drogowskaz.