Otrzymuj e-zwolnienia dzięki Varico Przyjazne Formularze.

Od stycznia 2016 roku lekarze będą mogli przy pomocy PUE ZUS wystawiać e-zwolnienia i przekazywać je w ten sposób do pracodawców. Jeśli w swojej firmie zatrudniasz więcej niż 5 pracowników, przygotuj się na zmiany!

Już od nowego roku lekarze będą mogli wystawiać e-zwolnienia (e-ZLA). Warunkiem wystawienia elektronicznego zwolnienia jest posiadanie profilu na PUE ZUS lub zintegrowanej z PUE aplikacji gabinetowej.

Natomiast biuro rachunkowe, aby móc otrzymywać w imieniu pracodawcy e-zwolnienia musi wypełnić dokument pełnomocnictwa ZUS-PEL, który znajdziesz w Varico Przyjaznych Formularzach.

Co istotne- nie musisz wprowadzać ręcznie wszystkich danych firmy, ponieważ pobierają się one automatycznie z Płatnika lub z programu Książka Przychodów i Rozchodów KPiR®.

e-zwolnienia jak sobie z tym poradzić?

Co jeszcze zyskasz korzystając z Varico Przyjazne Formularze w 2016 roku?

  • możliwość rozliczenia PIT-ów rocznych.Wszystkie deklaracje są automatycznie uzupełniane danymi adresowymi zaimportowanymi z KPiR® oraz kwotami z KPiR® do PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 z załącznikami;

  • możliwość automatycznego importowania danych adresowych pracowników i właścicieli firm z programów KPiR®, RP, ale także z Optimy czy Płatnika;

  • wszystkie formularze interaktywne będziesz miał w jednym programie, nie musisz nic pobierać i zapisywać na dysku;

  • każdą informację wpisujesz tylko raz;

  • możliwość zgłaszania zapotrzebowania na jakiekolwiek dokument;

  • dostęp do stale powiększającej się bazy formularzy, która w tym momencie liczy prawie 3000 formularzy.

Masz już inny program do wystawiania formularzy typu Gofin lub IPS? Nie szkodzi! Zgłoś się do nas, a zapewnimy Ci możliwość korzystania z Varico Przyjazne Formularze za darmo do końca trwania Twojej umowy z producentem Twojego oprogramowania.

Zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą Biznesowym IT w celu złożenia zamówienia na program Varico Przyjazne Formularze.