Nowa wersja programu RP – nad czym pracujemy?

Nowa wersja programu RP

W celu usprawnienia pracy na naszym programie Rozliczenie Płac RP wkrótce w jednej z aktualizacji wersji pojawią się nowe funkcjonalności. Pracujemy nad tym, aby program był bardziej intuicyjny i przede wszystkim przyspieszał codzienne czynności kadrowe. Użytkownik będzie mógł wybrać na której wersji chce pracować – tej obecnej, bądź na tej z nowymi funkcjami. Do końca roku planujemy utrzymywać obie wersje, a od 2025 r. wyłącznie nową. Dlaczego warto wybrać nową wersję? Wprowadzi wiele ułatwień i innowacyjnych rozwiązań!

1. Rozbudowany raport do wynagrodzeń

Raport jest niezwykle przydatny w celu wyjaśnienia sposobu obliczenia, np. podstawy oraz kwoty wypłaty zasiłków, wynagrodzenia urlopowego oraz innych nieobecności pracownika. Jest pomocny także w celu nauki systemu obliczania wynagrodzenia.

Raport do wynagrodzenia zawiera szereg elementów prowadzący krok po kroku do weryfikacji kwot będących podstawą do wyliczeń. Wykazane są w nim podstawowe parametry pracownika wynikające, np. ze statystyki czasu pracy oraz ze złożonych oświadczeń i wniosków (PIT-2). Dodatkowo w kolejnych sekcjach raport pokazuje kwoty bazowe wynagrodzenia takie jak podsumowanie składników, zestawienie składek ZUS oraz szczegółowe wyliczenia świadczeń. Wszystkie sekcje wraz z ostatnią “podsumowanie wypłaty” w której dochodzimy do wyliczenia kwoty netto dają pełny obraz sposobu obliczenia wynagrodzenia.

2. Nowy intuicyjny dialog

Nowy dialog zawiera wszystkie funkcje niezbędne do obliczenia wynagrodzenia w jednym miejscu. Funkcje takie jak świadczenia czy parametry są podzielone na zakładki. Dodatkowo również z poziomu tego dialogu możemy przejść do parametrów systemu wynagrodzeń takich jak definiowanie składników wynagrodzeń, grup pracowniczych czy schematów list płac.

3. Przyspieszenie procesu wyliczeń wynagrodzeń

Wchodząc do wynagrodzenia pracownika program automatycznie pobiera i oblicza wszystkie kwoty świadczeń. Proces wyliczeń wypłaty pracownika z wynagrodzeniem chorobowym jest dwukrotnie szybszy. Prototyp można było zobaczyć w filmie.

4. Nowe funkcjonalności (blokada list płac)

Nową wprowadzoną funkcjonalnością jest blokada list płac przed modyfikacją. Program pozwala na zablokowanie pojedynczej listy pracownika oraz na blokadę list wszystkich pracowników za dany miesiąc. Dzięki temu zabezpiecza to użytkowników przed przypadkowym przeliczaniem wynagrodzeń.

Rozliczenie Płac RP w nowej wersji

Dodatkowo stale pracujemy nad kolejnymi usprawnieniami, m.in. nad nową wersją wydruku list płac. Regularnie będziemy wprowadzać je do programu i zachęcać do wypróbowania. Planujemy, że do końca roku użytkownik będzie mógł wybrać, na której wersji programu RP chce pracować. Zrobi to za pomocą jednego przycisku, co dla każdego będzie bardzo elastyczne. Zachęcamy do śledzenia komunikatów, aktualizacji i do przekazywania nam swoich sugestii.