Mobi Kasa – wirtualna kasa fiskalna. Prezentacja

wirtualna kasa fiskalna w postaci oprogramowania

Mobi Kasa przechodzi właśnie proces certyfikacji w Głównym Urzędzie Miar. Dla nas to czas wytężonej pracy, ale także tej ulubionej – czyli prezentacji Mobi Kasy dla Klientów.

Wirtualna kasa fiskalna w postaci oprogramowania

Jedna z ciekawszych ofert podczas prezentacji dotyczyła firmy cateringowej, która wystawia dziennie dwa tysiące paragonów fiskalnych. Prezentacja wzbudziła spore zainteresowanie. Ze strony Klienta obecne były aż trzy osoby. Dzisiaj przy tradycyjnej drukarce fiskalnej Klienci mają naprawdę sporo pracy z uzupełnianiem papieru w drukarce. Dużo czasu zajmuje też umieszczanie paragonów w paczkach dla odbiorców. Do tego dochodzą koszty serwisu i energii.

Zastąpienie tradycyjnej drukarki Mobi Kasą da szansę na w pełni zautomatyzowany proces. Paragony nie będą już drukowane, a o ich wysyłkę mailem zadba sama Mobi Kasa. Zresztą za pomocą dostarczonego interfejsu (ang. API) paragony można pobrać z Mobi Kasy i dystrybuować w inny sposób (np. umieszczając na stronie do pobrania przez konsumenta po zalogowaniu).

Wiele pytań Klientów dotyczyło instalacji oraz pracy sieciowej Mobi Kasy. Klienci pytali czy Mobi Kasę można przenieść na inny komputer. Nie jest to niestety możliwe. Rozporządzenie Ministra Finansów mówi wyraźnie, że wirtualna kasa fiskalna może działać tylko i wyłącznie na komputerze, na którym została zainstalowana. Kolejne pytanie dotyczyło ewentualnej awarii komputera, na którym zainstalowano Mobi Kasę. W takiej sytuacji wymagany jest alternatywny sprzęt z zainstalowaną i przygotowaną, ale nie zafiskalizowaną Mobi Kasą. Ponieważ kasy wirtualnej nie można przenieść na inny komputer należy mieć w zapasie instalację do zafiskalizowania i szybkiego uruchomienia. W przypadku awarii komputera podstawowego, uruchamiamy Mobi Kasę na zapasowym sprzęcie. Dokonujemy fiskalizacji i już po kilku minutach zaczynamy wystawiać paragony fiskalne. Tego typu operacja z użyciem tradycyjnych urządzeń fiskalnych nie jest możliwa w takim czasie. Co najważniejsze nie jest możliwa do przeprowadzenia samodzielnie bez udziału profesjonalnego serwisu. Następne pytanie dotyczyło pracy w sieci. Mobi Kasa po jej instalacji na serwerze może z powodzeniem umożliwiać wystawianie paragonów z wielu komputerów. Wystarczy zatem jeden komputer i jedna licencja na Mobi Kasę, aby zapewnić wystawianie dwóch tysięcy paragonów fiskalnych dziennie przy użyciu wielostanowiskowej wersji sieciowej programu sprzedażowego.

Mobi Kasa – wirtualna kasa

W czasie prezentacji wystawiliśmy także kilka paragonów i jeden z nich trafił od razu na skrzynkę mailową naszego Klienta. Mamy nadzieję, że jak tylko otrzymamy certyfikat Głównego Urzędu Miar, będziemy mogli dostarczyć świeżo upieczoną wersję Mobi Kasy naszemu Klientowi.