Ministerstwo Finansów udostępnia program do przesyłania JPK

JPK

JPK

Mimo tego, że Jednolity Plik Kontrolny jest jednym z flagowych projektów Ministerstwa Finansów, a konieczność jego stosowania obowiązuje od 1 lipca, do tej pory brakowało możliwości skutecznej wysyłki elektronicznej wygenerowanych plików. Na szczęście MF udostępniło właśnie aplikację kliencką do wysyłania plików JPK.

Aplikację, instrukcję obsługi oraz przykładowy plik w formacie csv można pobrać ze strony ministerstwa. Program jest prosty w obsłudze i umożliwia jedynie wysłanie gotowych plików (np. wygenerowanych w innych programach) oraz utworzenie plików JPK na podstawie danych zapisanych w formacie csv.

Udostępnienie tego narzędzia to ważny krok w kierunku możliwości szerokiego stosowania standardu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Warto jednak zaznaczyć, że oferuje ono jedynie najbardziej podstawowe funkcjonalności i nie umożliwia m.in. sprawdzenia poprawności danych wewnątrz plików czy wysyłki wielu dokumentów za jednym razem. Jeśli w oprogramowaniu MF brakuje Państwo jakichkolwiek funkcji lub opcji, prosimy o przekazanie informacji dzięki czemu będziemy mogli lepiej dopasować działanie naszych programów do potrzeb Klientów.

JPK

Obecnie Varico rozwija swoje oprogramowanie pod kątem pełnej obsługi JPK. Program Księga Handlowa KsH umożliwia już generowanie wymaganych plików oraz sprawdzanie ich poprawności. Jesteśmy w trakcie prac nad nowymi wersjami pozostałych programów i odpowiednio wcześnie udostępnimy je naszym Klientom tak, aby mogli w pełni przygotować się do zmian. Jednocześnie uważnie słuchamy użytkowników i śledzimy sytuację na rynku. Jeżeli mają Państwo jakieś uwagi lub sugestie dotyczące JPK czy niezbędnych funkcjonalności z nim związanych, prosimy o kontakt z doradcami biznesowymi. Chcemy jak najlepiej dopasować nasze oprogramowanie do Państwa oczekiwań.

JPK