Kolektor danych w ObSp

Jak działa kolektor danych?

Logistyka magazynowa wymaga od użytkowników dostosowania się do warunków panujących na obecnym rynku. Branża rozwija się dynamicznie, a więc niezbędne jest zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych. Pracownicy magazynu mają coraz więcej obowiązków, w związku z tym potrzebują rozwiązań ułatwiających im pracę.

Dla kogo kolektor danych?

Użycie kolektora danych może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych i rozwojowych przedsiębiorstwach. Gromadzenie zeskanowanych informacji to niezwykle istotny czynnik, ponieważ może dojść do sytuacji kiedy zwyczajny skaner kodów kreskowych, zgubi łączność z bazą danych i taka informacja nie zostanie przesłana.

Czasem wymagane jest również zrobienie zdjęcia, np. zniszczonego produktu. Konwencjonalne czytniki nie posiadają takiej możliwości, jak kolektor danych. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla branży spedycyjnej, gdzie kurierzy muszą wykonać zdjęcie, w celu potwierdzenia wykonania obowiązków w optymalny sposób.

Inwentaryzacja środków trwałych w biurze lub magazynie również powinna być wykonywana za pomocą kolektorów danych, gdyż interpretacja danych i ich import przebiega dużo szybciej, a informacje można w łatwiejszy sposób pogrupować. Intuicyjność tych urządzeń znacząco zmniejsza czas potrzebny na szkolenie przyszłych użytkowników, co oczywiście przekłada się na wzrost produktywności i mniejsze wydatki.

Warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

Czy narzędzie do automatyzacji dokumentów magazynowych przyśpieszy twoją pracę?
Czy myślałeś nad narzędziem do elektronicznego wprowadzania dokumentów magazynowych?
Czy kupiłbyś aplikację dostępną na twój tablet lub telefon? Czy wolisz dedykowane urządzenie specjalistyczne?