JPK już od dziś – Varico gotowe na zmiany

Już od dziś obowiązują przepisy dotyczące elektronicznych kontroli skarbowych i Jednolitego Pliku Kontrolnego. Mamy wielką przyjemność poinformować Państwa, że zakończyliśmy właśnie pracę nad rynkową wersją Księgi Handlowej KsH umożliwiającą generowanie plików JPK.

Tempo wprowadzania zmian przez ustawodawcę było błyskawiczne. W grudniu ubiegłego roku ogłoszony został pierwszy projekt przepisów, w marcu opublikowano ostateczne wersje dokumentów, a już od 1 lipca duże przedsiębiorstwa muszą stosować się do nowego standardu. W międzyczasie dodatkowo skrócono terminy dla sektora MŚP oraz wprowadzono obowiązek wysyłania plików JPK co miesiąc. W takiej sytuacji przygotowanie się do nowych zmian stało się prawdziwym wyzwaniem.

Varico aktywnie uczestniczyło zarówno w pracach nad projektem wysyłając swoje uwagi do Ministerstwa jak również w edukacji przedsiębiorców i biur rachunkowych publikując niezbędne materiały oraz organizując bezpłatne szkolenia. Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na naszej dedykowanej stronie varico.pl/JPK.

Już od poniedziałku 4 lipca będzie można pobrać najnowsze wersje rynkowe naszych programów w tym KsH 16.05.A umożliwiającą generowanie plików Jednolitego Pliku Kontrolnego. Wszyscy nasi Klienci posiadający aktywną licencją 4 inclusive mogą dzięki temu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, stosować się do obowiązujących przepisów. Konieczność stosowania standardu JPK dotyczy również organizacji pożytku publicznego.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub sugestie, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami Biznesowymi.