Jaki program do zabezpieczenia danych wybrać na 2021 r.?

W świecie mocno idącej do przodu technologii dane są coraz bardziej narażone na uszkodzenia. Wiele osób coraz więcej dokumentów przenosi do urządzenia przenośnego, aby magazynować mniej niepotrzebnych papierów. Poza tym, jest to łatwiejszy i szybszy dostęp do najważniejszych spraw, bez potrzeby szukania ich w stercie dokumentów. Niemniej jednak istotna jest ochrona wszystkich wrażliwych plików, które mogą ulec uszkodzeniu lub atakom hakerskim. Jakie rozwiązania warto rozważyć?

Bezpieczeństwo danych

Oprócz rozmaitych programów, które zabezpieczają nasze dane należy też pamiętać o podstawowych środkach ostrożności. 

  1. Program antywirusowy

Nieodłącznym elementem bezpiecznej pracy na urządzeniu jest program antywirusowy. Bez niego użytkownik jest narażony na ataki hakerskie, a jego pliki mogą zostać utracone. Najlepiej wybierać sprawdzone programy, które można dobrać w zależności od Twoich potrzeb. Do wyboru jest różna ilość stanowisk, dzięki czemu łatwiej jest wybrać odpowiednie rozwiązanie. Dobre antywirusy to też gwarancja czystego dysku, bez składowania zbędnych plików i pozostałości po dokumentach. 

  1. Mocne hasło

Wszędzie gdzie są ważne dane wymagane jest hasło. Niezależnie, czy używasz portali społecznościowych, dostępu do komputera, bankowości elektronicznej czy maila. Nie szczędź na pomysłach, nie warto, bo im silniejsze hasło tym ciężej je odgadnąć. Nie powinno się również korzystać z  jednego szyfru w różnych miejscach, ponieważ grozi to utratą wielu ważnych danych, czy pieniędzy! Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest bardzo popularnym rozwiązaniem, które jest bardzo ciężko złamać. Potwierdzenie logowania kodem pozwoli nam na pełną kontrolę. 

  1. Chroń się przed phishingiem

Szczególnie tyczy się to branży finansowej, która jest mocno narażona na ataki hakerów. Nie wchodź w wiadomości mailowe z kont zagranicznych, które nie są Ci znane. Ponadto podawanie jakichkolwiek danych osobowych jest kategorycznie zabronione, ponieważ może być niebezpieczne w skutkach. Najlepiej od razu kasować podejrzaną wiadomość. 

  1. Protokół SSL

Strony szyfrowane takim protokołem gwarantują pełną ochronę danych. Tyczy się ona wszsytkich informacji pozostawianych na stronach internetowych. Strona z takim zabezpieczeniem jest zaznaczona kłódką i rozpoczyna się od https://. Jest to bardzo ważne i warto zwrócić na to uwagę. 

  1. Własny serwer

Nie jest to tanie rozwiązanie, ale bardzo skuteczne. Administrator może w każdej chwili dostosowywać zmiany do potrzeb. Ponadto bezproblemowo można zarządzać w nim usługami z oferty. Jest to gwarancja, że tylko właściciel będzie miał dostęp do wrażliwych danych bez udziału osób trzecich. 

  1. Kopia zapasowa

Covid nauczył wiele przedsiębiorstw pracy zdalnej. Pozwala to na korzystanie z firmowych plików wszędzie gdzie tylko zechcesz. Pamiętaj o backupie! Bez takiego rozwiązania łatwo o ich utratę. 

Gwarancja Odtworzenia Danych w programach Varico

Gwarancja Odtworzenia Danych to program, który zapewnia bezpieczne przechowywanie Twoich dokumentów. Dzięki jego integracji z programami Varico w łatwy i bezpieczny sposób odzyskasz pliki i dokumenty niezbędne do pracy. Ponadto Gwarancja Odtworzenia Danych do odpowiedż na potrzeby Klienta. Celem GOD jest stałe zabezpieczenie wrażliwych dokumentów, które są pożywką dla hakerów. Usługa ta ma nieograniczone możliwości składowania archiwów z programów. Pliki są zaszyfrowane, dzięki temu nikt niepożądany nie może mieć do nich dostępu, co daje 100% bezpieczeństwa danych. Archiwizacja plików i dokumentów staje się o wiele prostsza i sprawna, przez co praca przebiega przyjemnie bez żadnych niepotrzebnych obaw. Jest ona wykonywana automatycznie, nie trzeba martwić się o ręczne wykonywanie archiwum. Warto zainwestować w takie rozwiązanie, ponieważ tutaj nie chodzi o nic innego jak o bezpieczne dane!