Integracja e-sklepu

Integracja e-sklepu z systemem magazynowym

Fakt, że do zarządzania sklepem internetowym niezbędne jest oprogramowanie e-commerce, nie budzi żadnych wątpliwości. Funkcjonalności tych systemów nie zapewnią jednak pełnej obsługi sprzedaży poza internetem. Tymczasem integracja z oprogramowaniem  systemu do obsługi sprzedaży umożliwi efektywniejsze zarządzanie firmą, co w przyszłości zapewni szybsze realizowanie zamówień, kontrolę dostępności towarów oraz wyeliminowanie większości pomyłek i opóźnień. Pamiętajmy o tym, że sprawniejsza obsługa procentuje większym zadowoleniem klienta, który chętniej dokona kolejnego zakupu.

Integracja e-sklepu z system magazynowym firmy jest niezwykle ważna dla efektywnego działania w branży e-commerce. Dzięki integracji systemu magazynowego z e-sklepem, a nawet CRM firmy wszystko zbiega się do jednego strumienia.

Do najważniejszych zalet integracji oprogramowania handlowo-magazynowego z witryną e-sklepu można zaliczyć:

  • Zwiększenie wydajności poprzez automatyzację

Dobrze zintegrowane systemy pozwalają na usprawnienie wielu różnych procesów biznesowych oraz niemalże pełną automatyzację. Możemy automatycznie przesyłać dane dotyczące zamówień z e-sklepu do bazy systemu magazynowego. Również każda zmiana w systemie magazynowym spowoduje wprowadzenie zmian takich jak cena, ilość czy nazwa produktu w e-sklepie. Dodatkowo niektóre systemy umożliwiają informowanie o bieżącym statusie zamówienia i jego wysyłce.

  • Stany magazynowe online

Dzięki właściwej integracji systemu magazynowego z e-sklepem możemy uzyskać aktualizację stanów magazynowych nawet w czasie rzeczywistym. Pozwala to nie tylko na kontrolę aktualnego stanu magazynu z poziomu jednego programu, ale i na ogromną oszczędność czasu.

  • Nowości w czasie rzeczywistym

Produkty dodawane poprzez system magazynowy (np. poprzez fakturę zakupu) mogą automatycznie pojawiać się w sklepie internetowym. Pozwala to na szybkie umożliwienie zakupu nowości oraz zwiększa naszą przewagę nad konkurencją, która w branży e-commerce jest znaczna.

  • Przejrzystość finansów

W systemie magazynowym widzimy każde zamówienie dokonane w naszym e-sklepie. Rozwiązanie to zwiększa pewność finansowej przejrzystości, ułatwia dokonanie prawidłowych rozliczeń, a ryzyko błędów spada niemalże do zera.

  • Lepsza kontrola firmy

Integracja procesów biznesowych z e-commerce i systemem magazynowym zapewnia właścicielom firm polepszenie kontroli ich działalności oraz uzyskanie znaczącej przewagi na rynku.


Wydaje się skomplikowane? Nie zaprzątaj tym sobie głowy, pomożemy Ci! Już dziś przyspiesz rozwój swojej firmy dzięki naszej wyjątkowej ofercie. Opisz nam swój biznes, a my przeanalizujemy Twoje potrzeby i wdrożymy rozwiązania spełniające Twoje oczekiwania. Wdrożenie internetowego sklepu zintegrowanego z programem ObSp przyniesie znaczne korzyści dla Twojej firmy w wielu obszarach jej działalności i pozwoli na stworzenie nowoczesnego e-sklepu.

CTA, zobacz jak, więcej, przycisk