Dlaczego warto zadbać o automatyzację płatności, księgowania i importu własnych faktur?

Faktura o jakie aspekty warto zadbać?

Mogłoby się wydawać, że faktura to zwykły dokument i nie warto specjalnie dbać ani o to, jak wygląda ani co się z nią dzieje u naszego Klienta. Wystarczy, aby była zgodna z prawem, czytelna i szybko Klient za nią zapłacił. Nic bardziej mylnego. Zarządzanie przepływami środków pieniężnych jest bardzo ważne dla firm, jednak manualna obsługa faktur może być niewydajna i podatna na błędy – a w konsekwencji kosztowna i czasochłonna. Firmy, które patrzą daleko naprzód zaczynają wykorzystywać fakturę jako jedną ze swoich przewag konkurencyjnych. Jak to robią? Na to pytania odpowiadamy niżej.

Jeśli poznamy procesy, w których nasza faktura bierze udział to zauważymy, że w wielu firmach musi zostać najpierw zaksięgowana, aby została zapłacona. Dzieje się tak dlatego, że księgowy płaci po ujęciu faktury w koszty i odliczeniu z niej VATu. Dlatego ważne, aby nasza faktura wyróżniała się na tyle innych – była bardziej innowacyjna. Jeśli pokażemy dobrą wolę to nasz klient zapłaci za naszą fakturę przed innymi. Dlaczego? Dzięki regule wzajemności, która w biznesie szczególnie zobowiązuje. Gdy nasza faktura wymaga wiele zachodu i ręcznego przepisywania, płatność jest odwlekana. Dlaczego, więc zaksięgowanie ma trwać dłużej niż kilka sekund?

Technologia rozwija się w  bardzo szybkim tempie ułatwiając i przyspieszając nasze codzienne czynności, także te w pracy. Szeroki wybór form zapłaty, sprawia, że przedsiębiorcy szybciej decydują się na płatność. Płatność za pomocą kodów QR  pozwala nie tylko oszczędzać czas,  daje pełną kontrolę nad właściwą realizacją tego procesu, ale także płatność ta jest bez prowizyjna – dostajemy dokładnie tyle, ile jest wypisane na fakturze. Ani grosza mniej. Co bardzo ważne, automatyczne płatności są bezbłędne, czyli zarówno kwota jak i numer faktury są zawsze prawidłowe. Najciekawsze jest to, że automatycznych płatności nie trzeba wcale wykonywać za pomocą telefonu. Równie dobrze sprawdzi się nasz komputer wyposażony w odpowiednie oprogramowanie.