Bieżące wpisy w programach z nieaktualną licencją

Oprogramowanie instalowane na lokalnych komputerach (tzw. desktopowe) coraz częściej jest integrowane z systemami w chmurze. Przykładami są choćby tylko: wczytywanie danych firmy z CEiDG, weryfikacja czynnego podatnika VAT, aktualizowanie kursów bankowych czy wysyłka plików JPK na serwery KAS.Takie integracje pojawiają się coraz częściej, a co ważne są one coraz bardziej niezbędne czy wręcz krytyczne dla funkcjonowania biznesu.

Wobec tego, że systemów tych przybywa i są one nieustannie aktualizowane, oprogramowanie desktopowe musi za tym nadążać. W roku 2020 okazało się już prawie niemożliwe zapewnienie, że starsze wersje programów będą umożliwiały dokonywanie bieżących wpisów (np. wystawianie faktur, czy wpisy w programach księgowych). Nie chodzi tu wcale o aktualność prawną np. wymagane kody GTU od 1.10.2020, ale o to czy w programie z roku 2019 uda się poprawnie dokonać nowego wpisu w roku 2020. Aby skupiać się na tym co ma największą wartość dla naszych Klientów podjęliśmy decyzję, że bieżące wpisy będą mogły być dokonywane tylko na programach z aktualną Licencją 4 Inclusive. Wersje nieposiadające aktualnej licencji będą uniemożliwiały dokonywanie bieżących wpisów. Prosimy zatem o regularne aktualizowanie swojego oprogramowania aby zapewnić bieżące wsparcie dla biznesu.

O zmianach we wprowadzaniu danych do programów w ramach licencji 4Inclusive informowaliśmy po raz pierwszy w grudniu 2019 roku . W celu przypomnienia naszym klientom o takiej zmianie opublikowaliśmy tą informację ponownie 19 sierpnia tego roku. Zachęcamy do śledzenia komunikatów w naszych programach, na Facebooku oraz na naszej stronie internetowej.